Jaký byl můj rok 2017 + plány na 2018

Co se mi vydařilo v roce 2017, proč jsem díky tomu, že jsem s několika klienty skončil, neprodělal, ale naopak vydělal víc a jaké mám plány do dalšího roku, o tom je tento report.

Ztratit klienty neznamená, že vyděláte méně

V tomto roce jsem s několika klienty ukončil spolupráci. Letos mi bylo 40 a uvědomil jsem si, že chci pracovat jen na projektech, které mě baví a naplňují a ne jen vyměnovat peníze za čas. Takže i když jsem ztratil část příjmů, jak se říká, něco končí a něco začíná. A je to pravda. Nových klientů letos bylo letos několik, ale o to zajímavější obory. Přestože jsem doposud dělal převážně optimalizaci webových stránek, letos jsem hlavně weby tvořil. Nejvíce mě baví starý statický web předělávat na WordPress, kdy mohu využít vše, co tento redakční systém nabízí, včetně přesměrování starých adres, které, pokud web fungoval 15 a více let, už jsou téměř nedohledatelné. A ani Archive.org vám nepomůže.

Skoro jako po celou moji kariéru, většina poptávek byla přes reference nebo známé a spolužáky ze školy. Letošní projekt, na kterém jsem strávil hodně času, ale bavil mě nejvíc, je Svatební salon Fajn svatba. Web včetně katalogu snubních prstenů. Zajímavá práce.

Portfolio mých webů stále snižuji

Pokud většinu svých webů provozujete jako one man show, pak nelze mít 10, 20, 30 a víc domén a na nich web magazíny. Takže počet stále snižuji a uvažuji o tom, že ty, na které nemám čas, rozprodám. Kdo by měl zájem o seznam, napište mi.

Affiliate aneb pronikám do provizního systému

Můj průnik do světa afilu pokračuje. Protože i pro affiliate se hodí vše, co umíte z online marketingu, snažím se zkoušet a testovat a občas se i zadaří 🙂

Co se letos povedlo ne-splnit

Sedět méně u pc

Tak zde to bylo spíše naopak, ale pracoval jsem na etapy, jak popisuju v článku Jaké to je být na volné noze se dvěma dětmi.

Lépe si organizovat práci

Denně využívám to-do papírek a vážně to funguje. Doporučuju.

Více sportovat

Tak to jsem se snažil dodržovat, i když začátkem roku jsem více jezdil na kole, teď jsem spíše rychlo-chodec. To je disciplína, kterou můžete provozovat celý rok a to se vyplatí. Ráno jdu s dětmi do školy a poté, ještě než začnu pracovat, si dám aspoň 5x týdně půl hodinky rychlé chůze (cca 3km). Nahrál jsem si do mobilu aplikaci Krokoměr a tak vím, že denně ujdu minimálně 4000 kroků. Pak ta práce jde s okyslyčeným mozkem pěkně od nohy ruky.

Více cestovat

Řecko a Polsko nevyšlo, ale Bulharsko ano jako náhrada. Ale asi to poprvé a naposled stačilo. I když díky ne příliš letnímu počasí i v červenci to byla zčásti nomádí rodinná dovolená 🙂 A jak je vidět z obrázku, globální 🙂

Digitální nomád bulhar Miloš

Po ČR jsme toho nacestovali dost, autem, vlakem i pěšky. Osobně jsem navštívil 34 rozhleden, to je můj koníček, vylézt na kopec a kochat se.

Delegovat práci

Stejně jako před rokem jsem část práce – hlavně psaní textů, delegoval a jak je vidět, když pak článek ještě pár hodin upravujete, doplňujete klíčová slova a také interní prolinkování se staršími příspěvky, funguje to.

Plány na 2018

  • Evergreen – méně sedět u kompu
  • Více cestovat
  • Sportovat také více. Turistika, inline brusle a kolo. Cyklo plán aspoň 1500 km / rok (no uvidíme…), turistika 1000 km a díky tomu snad shodit 10kg, takže do roku 2019 možná jako 90 kilový junák 😀 Za rok si povíme.

O čem jsem psal

Rok 2016

Další reporty

Stejně jako před rokem zde budu uveřejňovat odkazy na další roční bilance. Napsali jste o tom? Dejte mi vědět, přidám vás do seznamu 🙂

František Szabó – Jaký byl rok 2017 a jaký bude rok 2018
DigiNomad – Jak se vydařil rok 2017
Tomáš Zdražil – Rok 2017 jsem žil naplno, nejen těch 178 dní za hranicemi
Milan Pichlík – Můj báječný rok 2017 a plány na 2018
Ladislav Výsmek – Rekapitulace roku 2017 a cíle pro rok 2018
Gabka Koščová – Ohliadnutie za rokom 2017
Veronika Hurdová – Co mi dal rok 2017
David Nogol – Co mi přinesl rok 2017
Pavel Jašek – Rekapitulace 2017
Michal Hardyn – Shrnutí roku 2017
Daniel Gottwald – Jaký byl rok 2017 a plány na 2018
Pavel Ungr – Jak je na volné noze po 4 letech?
Pavel Drábek – Můj rok 2017
Jakub Drahokoupil – Jaký byl můj rok 2017
Lenka Krsová – 12 věcí, co mě mezi řádky naučil rok 2017
Peter Chodelka – Rok 2017 zhrnutie
Michal Majgot – Novoroční bilancování 2017/2018

Komentáře nejsou povoleny.