Jak urychlit indexaci nových stránek na Seznam.cz

Indexace všech stránek je důležitá, o tom není pochyb. Tento návod ukáže, jak na to, aby všechny podstránky vašeho webu český vyhledávač Seznam.cz zobrazoval.

Indexování webových stránek na českém vyhledávači Seznam

Test jsem dělal právě na tomto svém webu MilošLácha.cz, aby byly výsledky co nejvíce aktuální. Web je nový, spustil jsem jej před pár dny a přestože Google už má zaindexováno téměř vše, Seznamu to jako obvykle trvá déle.

Jak přidat stránku na Seznamu

Pokud máte firmu, pak ji lze zdarma registrovat do katalogu Firmy.cz. Já zde mám profil již několik let, kde jsem měl původně adresu na mé starší stránky Litoweb.cz. Před týdnem jsem ale adresu změnil na tento můj nový web, aktualizace proběhla téměř okamžitě.

Pokud chcete i nový náhledový obrázek, lze jej nahrát ručně nebo počkat, až robot Seznamu vaše stránky navštíví a náhled webu si vytvoří automaticky.

Další možnost, jak dát vědět o nové adrese webu je zadání na https://search.seznam.cz/pridej-stranku

seznam add url

Bohužel, ani po 3 dnech od zadání (26.8.) mi tento formulář nepomohl zaindexovat další podstránky na mém novém webu.

Služby

Také je možné přidat webové stránky do katalogu odkazů na odkazy.seznam.cz. Zde trvá ale schvalování několik dní a ne vždy to vyjde. To doporučuji spíše u nefiremních webů a projektů.

Takže jsem zvolil další možnost.

Kdo ještě nemáte Twitter účet, je čas jej založit

Cca půl roku tuto možnost testuji, ale teprve v březnu Seznam.cz na blogu potvrdil, že do svého indexu přidává i stránky, které zmíníte na Twitteru.

Takže jsem přidat odkaz na podstránku Služby na můj twitter profil https://twitter.com/miloslacha ve 12hodin v pondělí (29.8.) a už po půl hodině byla stránka Seznamem indexována, jak se můžete sami podívat na obrázku.

ml_29.8.2016_12_32

Jak zjistit že je web indexován

Kontrola indexace stránky na Google tak i na Seznam je jednoduchá. Lze použít operátor site: který ukáže, kolik podstránek má konkrétní vyhledávač ve svém „katalogu“.

Funguje i operátor info:, který použijte pouze na jednu konkrétní stránku.

Zde je vidět že Seznam.cz indexuje z mého nového webu zatím pouze 2 stránky.

ml_29.8.2016_20_11

Související:

Převod dat z All In One SEO do Yoast pluginu

Komentáře nejsou povoleny.