Zase po roce nesmí ani na tomto webu chybět dnes již skoro pravidelný souhrn toho, co se během těch 12 předchozích měsíců událo. Tak pojďme na to.

Práce

Kdo děláte na volné noze (já letos už 5 let), asi to pro vás není práce, ale zaměstnání (v práci se často dělá rukama, v zaměstnání člověk obvykle sedí :)) Jak už jsem psal v minulém reportu z roku 2018, snažím se snížit počet klientů a letos jsem v tomto trendu pokračoval. Protože jsem vytížen nejen vlastními projekty, ale nově také správou těchto diskusních fór a auto webů.

Diskusní fóra

Po 7 letém období, kdy tyto weby provozovala společnost Cars.cz, se mě a kolegům z firmy Coolnet.cz vrátily do správy diskusní fóra, která jsme společně před mnoha lety založili – první v roce 2003.

Sice už v rozmachu Facebooku a podobných webů diskusní weby nejedou tolik jako dříve, ale když máte dobrou komunitu, kde si členové navzájem radí, pak se asi není třeba obávat.

Jedná se o auto weby věnované značkám Fiat, Hyundai, Chevrolet, Kia, Opel a Suzuki.  Jejich seznam najdete v sekci Moje projekty.

Jestli máte zájem o spolupráci či o reklamu na těchto webech, můžete mě kontaktovat.

Snížení nákladů

Začátkem roku 2019 jsem se pustil do kontroly výdajů a celkem mě některé zbytečně vyhozené peníze šokovaly. Takže jsem začal u domácnosti a auta, např. povinné ručení a havarijní pojištění lze celkem rozumně snížit, když máte auto déle a nebouráte.

Další, významnější položka, byla kontrola plateb za domény a hosting.

Při počtu několik desítek domén a cca 10 hostingů jsem některé hostingy vypověděl a na jiné převedl domény, které si chci nechat. Asi je zbytečné to psát, ale pokud vám web za celý rok nebo roky nic nevydělá, není důvod jej držet ve správě, takže i letos jsem moje portfolio snížil.

A díky tomu, že počet mých webů už není tak vysoký, jsem mohl snížit i tarif v Collabimu, dalo by se říct, že ta ušetřená částka skoro pokryje náklady na domény za celý rok.

rok 2019 2020

Smazání telefonu z kontaktů

Za celý rok mi kvůli zakázkám volal pouze 1 člověk, jinak mi všichni psali maily. Navíc není týden, aby mě na telefon „nespamovala“ nějaká firma s výhodnými nabídkami, o to asi nikdo nestojí. Takže nevidím důvod mít zde na stránkách číslo na můj mobil  🙂

Sport a hubnutí

Nikdy jsem nebyl velký sportovec, ostatně když je člověk hubený, moc není třeba řešit váhu. Takže jsem od mládí jen jezdil na kole a stačilo 🙂 Letos mi bylo 42 let (duševně se na to rozhodně ale naštěstí necítím), ale váha se přehoupla v lednu přes 100 kilo.

A to jsem si řekl, že takhle ne. V zimě se ale hubne špatně, takže jsem to nechal až na jaro, resp. počátek května.

Před rokem jsem popisoval, kolik jsem toho ujel na kole a kolik nachodil, letos jsem se zaměřil hlavně na pravidelné plavání, snažím se chodit 2-3x týdně a výsledky jsou znát. Kilometr už uplavu za 30 minut. Kolik aktuálně vážím a jak moc úsilí mě to stálo jsem popsal v mém novém malém blogu Jak zhubnout 10 kg.

Cestování

Součástí naší rodiny jsou víkendové výlety. Děti už rostou, takže užíváme chvíle, dokud s námi ještě chtějí vyrazit. Ale mobil mají, sluchátka a powerbanku taky, tak to jde 🙂

Dovolené v Turecku a v Řecku na ostrově Kefalonia byly prima, stejně tak i prodloužené víkendy v Čr.

Co se týče mých oblíbených rozhleden, tak přátelé, letos jsem jich dal přesně 50 !!! Zpočátku roku to vypadalo jednoduše, když jsem jich v lednu za den navštívil 7, ale postupem času už je nutné jezdit více po republice, když je máte ve vašem okolí „zmáknuté“. Naštěstí jsme byli na Šumavě i v Adršpachu, takže cestou jich bylo dost.

Plán navštívit jedno velké evropské město je také splněn, byli jsme v Lipsku v Německu.

Vliv návštěvnosti na počasí

Jen taková perlička na závěr, mám několik webů o cestování a vždy, když teplota klesne pod 12C, návštěvnost rapidně padá. Takže čekám na jaro, zima je hnus.

Plány na rok 2020

Pokud vše bude tak v pohodě, jako rok 2019, budu spokojen. Tím bych tento rok uzavřel 🙂

Další reporty

Máte svůj report? Sem s ním…