Přijde mi, že jsem nedávno psal minulý report z roku 2017 a už je tu čas na sepsání toho, jak se mi vedlo v tomto roce a co mě čeká v následujícím.

Práce, zakázky atd.

Poptávek bylo letos celkem dost, ale čím jsem starší (letos mi bylo 41), tím mám větší problém pracovat na něčem, co mě ničím nenaplňuje, takže jsem několik zakázek musel odmítnout.

Sami asi víte, že chodit do práce, která vás nebaví, je otrava a pokud jste na volné noze a máte pracovat na něčem, co vás také nebude bavit, pak to asi nemá cenu a je lepší hledat možnost, jak vydělat, jinde. Jednou z možností je právě affil.

Affiliate

Obor, který se stále učím, ale do budoucna vidím cestu asi právě zde. Sice většina affiláků vám dříve nebo později řekne, že reklama na vlastním webu je dobrá, ale nejlepší je vlastní produkt. Zatím mám několik svých projektů zaměřených na léto a některé na zimu, takže se to celkem dobře doplňuje.

Správa diskusních fór

Před více než 10 lety jsem založil několik diskusních fór a klubů automobilových značek Opel, Hyundai, Fiat, Chevrolet a dalších. Po několika letech se jim zase budu věnovat, dalo by se říct, na plný úvazek, což bude také práce zajímavá.

Delegování práce

Delegovat úkoly jsem letos využil dosti. Díky tomu, že WordPress umí naplánovat příspěvky na několik dní, týdnů i měsíců dopředu, jsem si mohl skoro měsíc v létě i v prosinci dát pauzu. Jelikož jsem ale neposeda, který stále musí něco dělat a vytvářet, volno až tak nebylo, ale duševní pohoda ano a o tom to je.

rok 2018 - 2019

Nový noťas

Když něco funguje, nemám důvod to měnit. Ať už se jedná o auto, které mám 9 let a jezdí bez problémů i s 200 tisíci na tacháči a stejně tak i s pracovním počítačem, který před 6 lety byl herní dělo, nyní ale slouží pouze na práci.

Abych mohl fungovat i na cestách, měl jsem doposud notebook HP, který od roku 2011 sloužil věrně. Chtěl jsem ale něco novějšího, lehčího a hlavně s delší výdrží baterky, takže nastal ten čas a dárek vánoční jsem si nadělil už v říjnu a koupil noťas Dell Vostro. Snad bude bezproblémový jako to HP.

Cestování

Zde si nemohu stěžovat, byl jsem venku skoro denně 🙂 Pravidelné výlety s dětmi nejen o víkendu jsou u nás v rodině již tradicí, často i do zahraničí (bydlíme nedaleko hranic s Německem).

Plánované dovolené do Polska a Řecka vyšly, na Thassosu bylo parádně a Polsko nás uchvátilo, že se určitě k Baltu budeme často vracet. 5 hodin cesty a jste u moře, to je jasná volba.

Kultura

Knihy

Letos jsem se rozečetl a počátkem roku nebyl týden, abych nepřečetl alespoň jednu knihu. Mám rád životopisy úspěšných lidí, ale i cestopisy. Hodně mě nadchl autor Patrik Hartl, ten se čte jedním dechem. Pokud jste neměli tu čest, doporučuji.

Filmy

S manželkou máme rádi filmy, ale co v poslední době je k vidění, to je hrůza, takže opakujeme starou dobrou klasiku jako Uprchlík, Bourne.., Terminator 1 + 2, Hra s Douglasem, Indiana Jones a další legendární pecky.

Sport

Cyklistika

Předsevzal jsem si, že ujedu za rok na kole 1500 km a mám skoro o 100 km víc, takže ok. Ale jen v září jsem ujel skoro 500km, v létě na to nebyl moc čas.

Turistika

Plánovaných 1000km jsem ušel bez problémů skoro za půl roku, takže mám na krokoměru téměř 2000 kilometrů.

Moje milované rozhledny jsem také navštívil dost často, sice jich nebylo 50 dle plánu, ale i číslo 40 je celkem pěkné a je to víc než před rokem. A dokonce i několik v zahraničí.

Hodnocení roku 2018

Celkově se rok 2018 vyvedl, všichni z rodiny byli zdraví, děti zlobily tak nějak v normě, nějaké velké investice nebyly nutné a tím pádem se i něco málo dalo ušetřit.

Moje váha se nezměnila, ale jak jsem nedávno četl, lepší být aktivní s nadváhou, než líný hubeňour.

Plány na rok 2019

Cestovat, naplánované máme opět milované Řecko a poprvé Turecko, tak uvidíme.

Rád bych si dal předsevzetí, že každý rok navštívíme jednu novou zemi, kde jsme nebyli a jedno velké evropské město.

Pokud na kole ujedu to samé a ujdu pěšky to, co letos, budu spokojený. Protože ale nemám rád termíny a nutnost něco dělat, nebudu sem psát, že chci na kole ujet 3000 km a ujít to samé pěšky. Prostě sport bude, ale v klídku 🙂

Tento rok se finančně celkem dařilo, když to bude stejné, ne-li lepší i za rok, budu rád.  Barák neplánuji, utrácet za nové auto mi také přijde zbytečné a tak bude to hlavní, za co budu utrácet, hlavně cestování s rodinou. To jediné má v životě smysl.

Pokud máte také svůj report, jaký byl váš rok 2018, pošlete mi jej, přidám sem odkaz.

Přečtěte si další hodnocení